Výhody a využití tlakových myček Kärcher

Výhody a využití tlakových myček Kärcher 

Tlakové myčky Kärcher jsou všestranným pomocníkem v péči o dům a jeho okolí. Vyznačují se intuitivním ovládáním, snadnou manipulací, a především silným výkonem až 160 bar (pro porovnání, v běžném vodovodním potrubí je tlak přibližně 4 bar). Vysokotlaké čističe tříd K 4 – K 7 navíc šetří vodu: lze je napojit na užitkovou vodu.

Zde se můžete inspirovat ukázkami, kde všude lze tlakovou myčku využít:

Mechem porostlé dlaždice

Mech se neusazuje pouze na povrchu: naše tlakové myčky toho nepřítele chodníků vyženou během chvilky. Pro tento případ se hodí rotační tryska, která kombinuje sílu bodového proudu s výkonem plochého paprsku. Tlakovou pistoli držte téměř kolmo k povrchu ve vzdálenosti 20-30 cm.

Vozidla

Speciální příslušenství a čisticí prostředky Kärcher garantují důkladnou a zároveň šetrnou péči o vozidlo. Nejdříve z vozidla odstraňte hrubé nečistoty. Dále očistěte mřížku chladiče, nárazník a přední sklo: zde se skvělým pomocníkem stane odstraňovač hmyzu. Na disky si oblíbíte náš čistič disků kol. V rámci autokosmetiky samozřejmě nezapomínáme ani na kvalitní autošampon .Ten nechte chvíli působit. Vozidlo na závěr umyjte kartáčem a smyjte pěnu.

Terasy

O efektivní péči venkovních ploch se postará náš čistič T-Racer, který je obzvláště šetrný díky efektu vznášedla (vznáší se nad podlahou). Součástí je i kryt, který chrání vás i okolí před stříkající vodou. Čistit s ním můžete jak vodorovné plochy, tak ty svislé: například garážová vrata.

 

Zahradní nářadí

Květináče a truhlíky, rýče, lopaty, hrábě nebo kolečka lze pomocí tlakové myčky Kärcher velmi snadno zbavit nečistot a vrátit je tak do původních barev. Žádné drhnutí, zde se čištění mění v zábavu. Ideálními nástavci se v tomto případě stávají Vario-Power (Vario-Power pro K 2 a K 3, Vario-Power pro K 4 a K 5, Vario-Power pro K 7 a Multi-Power-Jet 

Zahradní nábytek

Nečistoty nebo nevzhledné skvrny na zahradním nábytku? Nic takového, když se o něj postará naše tlaková myčka. Při silném znečistění doporučujeme použít mycí kartáč Kärcher ve spojení s čisticími prostředky pro různé povrchy: dřevo, plastkámen, nebo sklo  

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie čelí každý den velkým nečistotám. Jejich údržba se stane hračkou za pomocí našich tlakových myček. Před čištěním spusťte žaluzie zcela dolů. Poté na pracovním nástavci zvolte nízký tlak a naneste čisticí prostředek. Začněte na spodním konci žaluzií a pokračujte nahoru. Čisticí prostředek nechte chvíli působit, aby se mohly nečistoty rozpustit: následně je odstraňte mycím kartáčem a nakonec vysokotlakým paprskem.